KAYIT    İLETİŞİM
 VİZESİZ

3★ 4★ BALKANLARIN RENKLİ YÜZLERİ: 8 GÜN BOYUNCA KÜLTÜR DOLU BİR MACERA

3★ 4★ BALKANLARIN RENKLİ YÜZLERİ: 8 GÜN BOYUNCA KÜLTÜR DOLU BİR MACERA3★ 4★ BALKANLARIN RENKLİ YÜZLERİ: 8 GÜN BOYUNCA KÜLTÜR DOLU BİR MACERA3★ 4★ BALKANLARIN RENKLİ YÜZLERİ: 8 GÜN BOYUNCA KÜLTÜR DOLU BİR MACERA3★ 4★ BALKANLARIN RENKLİ YÜZLERİ: 8 GÜN BOYUNCA KÜLTÜR DOLU BİR MACERA

399

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.


  • İKİ BAŞKENTİ BİRLEŞTİREN BÜYÜLÜ YOLCULUK: İSTANBUL'DAN BELGRAD'A
  • İZ BIRAKAN İMPARATORLUKLARIN İZİNDE: BELGRAD - SARAYBOSNA TURU
  • BALKANLARIN TATLI İKLİMİNDE: SARAYBOSNA, MOSTAR, BLAGAJ, POÇİTEL VE TREBİNJE
  • KÜLTÜR VE GÜZELLİKLERİN BULUŞTUĞU ROTADA: ST. STEFAN, BUDVA, BAR, İŞKODRA
  • KUZEYDEN GÜNEYE BALKAN RÜYASI: İŞKODRA, TİRAN VE OHRİD'İ KEŞFETMEK
  • MAKEDONYA'NIN İNCİLERİ: OHRİD, GOSTİVAR, KALKANDELEN VE ÜSKÜP
Balkan ülkelerinin kendisine has coğrafi özelliklerine bağlı olarak turizm yapısı da değişkenlik gösterir. Bölgenin deniz kıyısı, düzlük ve göl alanları en çok yaz döneminde yoğundur. Adriyatik ve Ege muhitinde yer alan Slovenya, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Yunanistan ülkelerinin sahil yerleri

Balkan ülkelerinin kendisine has coğrafi özelliklerine bağlı olarak turizm yapısı da değişkenlik gösterir. Bölgenin deniz kıyısı, düzlük ve göl alanları en çok yaz döneminde yoğundur. Adriyatik ve Ege muhitinde yer alan Slovenya, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Yunanistan ülkelerinin sahil yerleri yurt içi ve yurt dışı turizm etkinliklerinin merkez noktalarıdırlar. Deniz ve göl turizmi dışında, yine bölgenin çeşitli ülkelerinde dağ turizmi de yaygındır. Birçok yerde gelişkin kış turizmi alanları, kayak merkezleri vardır.
Bölge çapında, ülkelerdeki telefon kulübeleri genellikle jetonlu telefonlardır. Posta servisi yeterlidir. İletişim imkânları Slovenya’da, diğer Balkan ülkelerinden daha iyi durumda. 220 volt AC 50 herz yapısına sahip iki delikli silindirik geçmeli priz, Balkanlar’ın tamamında standarttır. Turistler, seyahat güvenliği açısından Arnavutluk, Kosova ve Makedonya’da çatışma, hırsızlık ve halk kargaşası açısından dikkatli olmalıdırlar. Ayrıca, Slovenya ve Sırbistan’da güvenlik endişesi yaratabilecek durumlar, siyasi konularda alınabilecek sert ve hassas tepkilere ilişkindir.
Balkanlar’da yaşamış olan ve yaşayan birçok millet, birbirleri ile değişen derecelerde etkileşim içinde olmuşlardır. Bu etkileşim ortak hayat, evlenme, göç, savaş gibi çeşitli olaylarla kurulmuş ve günümüze gelmiştir. Bölgede birçok millet ve bunların kültürel özellikleri içinde bazı kültürler daha baskın olmuşlardır. Bölgede tarihten günümüze dek Slav kültürü, Türk kültürü, Yunan kültürü ağırlıklı yapılar oluşmuştur. Balkan kültürü olarak da belirtilen bu kültür, belli başlı kültürlerin beraberliğinden, harmanından ortaya çıkmış, bugüne ulaşmıştır.
Kültürel etkileşimin temel taşıyıcısı olan dil, bölgedeki birçok millet üzerinde etkileşimi sağlamıştır. Bu kültürel etkileşimde Türkçe, Osmanlı İmparatorluğu’nun bölgede idaresini kurduğu 14. yüzyıldan itibaren merkezî bir yere sahiptir. Türkçe, bölgedeki birçok dili etkilemiştir.
Türkçe, bugün yaşayan dillerin en yaşlılarından biridir ve bu tarih derinliği yanında mekânca da geniş bir coğrafyaya sahiptir. Türkçenin konuşucuları, bu geniş tarih ve coğrafya diliminde birçok devlet kurmuşlar, komşuluklarında yer alan kavimlerden birçok bilgi öğrenmişler ve komşularına da birçok bilgi öğretmişlerdir. Türklerin komşularına öğrettikleri ile komşularından öğrendikleri bilgilerin adları, Türkçe ile ona komşu olarak yaşayan başka diller arasında, oldukça zengin bir söz alışverişine yol açmıştır.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL - BELGRAD

İSTANBUL - BELGRAD

Değerli misafirlerimizle birlikte İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde Wow Tur kontuarında saat 04:50'de buluşuyoruz. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin hızla tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları'nın TK1081 tarifeli seferi ile saat 07:50'de Belgrad'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren keyifli bir yolculuğun ardından saat 08:25'te Belgrad'a varıyoruz. Belgrad'a adım attığımızda, pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerimizi hızlı bir şekilde tamamlıyoruz ve özel otobüslerimizle birlikte Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuzda, Kale Meydanı'ndan başlayarak Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazareviç Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan gibi görülmeye değer noktaları keşfediyoruz.Dileyen misafirlerimiz, turumuz sırasında alternatif olarak düzenlenen öğle yemekli Zemun, Sava ve Tuna Nehri gemi turuna katılabilirler. Bu turda öncelikle Zemun'a giderek Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkleri, tarihi çarşısını, meyhaneler sokağını, eski tiyatroyu ve Zemun Parkı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Sava ve Tuna nehirlerinde unutulmaz bir gemi turuna çıkıyoruz.
Turumuzun sonunda Belgrad otelimize transfer oluyoruz ve keyifli bir günün ardından dinlenmek için odalarımıza yerleşiyoruz. Bu geceyi Belgrad'ın konforlu otelinde geçireceğiz, geceleme otelimizde.


Zemun - Sava - Tuna Gemi Turu (Öğle Yemekli) : 40 €Konaklama: 3* ve 4* Oteller
2. Gün: BELGRAD - SARAYBOSNA

BELGRAD - SARAYBOSNA

Otelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra özel otobüsümüzle Saraybosna'ya doğru hareket ediyoruz. Saraybosna'ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Avrupa'nın en gözde çarşılarından biri olan Başçarşı'yı keşfediyoruz. Tarihi Kurşunlu Medresesi'ni ziyaret ediyoruz, bu medrese Osmanlı döneminden bu yana faaliyet göstermektedir. Hüsrev Bey Camii'ni ziyaret ederek Osmanlı döneminin etkileyici eserlerinden birini daha yakından görme fırsatı buluyoruz. Turumuz sırasında Saraybosna'da bulunan Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseler ve Musevi Sinagogu gibi dini ve kültürel öneme sahip yerleri geziyoruz. I.Dünya Savaşı'nın başladığı tarihi Latin Köprüsü'nü ziyaret ettikten sonra Osmanlı sebilinden içecek su alıyoruz. Ardından otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. İsteğe bağlı olarak, misafirlerimiz yemekli ve müzikli Boşnak Gecesi Turu'na katılabilirler. Turun ardından otelimize geri dönüyoruz ve Saraybosna'da konaklamamızı gerçekleştiriyoruz.


Boşnak Gecesi Turu (Akşam Yemekli) : 40 €Konaklama: 3* ve 4* Oteller
3. Gün: SARAYBOSNA - MOSTAR - BLAGAJ - POÇİTEL - TREBİNJE

SARAYBOSNA - MOSTAR - BLAGAJ - POÇİTEL - TREBİNJE

Otelimizde sabah kahvaltısını aldıktan sonra Trebinje'ye doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Mostar olacak. Mostar'da yapacağımız yürüyüş turunda öncelikle tarihi Mostar Köprüsü'nü görme fırsatı buluyoruz. 1556 yılında Mimar Hayreddin tarafından inşa edilen bu köprü, Osmanlı mimarisinin bir başyapıtıdır. Maalesef, 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılan köprü, Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük katkılarıyla 2004 yılında tekrar inşa edilerek hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni ziyaret ediyoruz. İkinci durağımız ise Blagaj olacak. Blagaj, Bosna-Hersek'in en değerli kentsel ve kırsal alanlarından biridir. Burada tarihi dokusu korunan bölgeleri gezip keşfediyoruz. Ardından Türk köyü olarak da bilinen Počitel'i ziyaret ediyoruz. Tarihi atmosferiyle sizi büyüleyecek bu köyde zaman geçiriyoruz. Počitel ziyaretimizin ardından Trebinje'ye doğru ilerliyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz için alternatif olarak Dubrovnik turuna katılma seçeneği sunulmaktadır. Ardından otelimize dönüş yapıyoruz ve geceyi Trebinje otelimizde geçiriyoruz.


Dubrovnik Turu: 60 € ( Not: Yeşil Pasaportu ve Vizesi Olan Misafirlerimiz İçin )Konaklama: 3* ve 4* Oteller
4. Gün: TREBINJE - KOTOR - BUDVA - ST. STEFAN - BAR - İŞKODRA

TREBINJE - KOTOR - BUDVA - ST. STEFAN - BAR - İŞKODRA

Otelimizde sabah kahvaltısını aldıktan sonra İşkodra'ya doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Karadağ'a giriş yaparak Adriyatik Denizi'nin incisi bu güzel ülkeye adım atıyoruz. Ardından, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Kotor'a doğru hareket ediyoruz. Kotor'da yapacağımız turda, tarihi Stari Grad (eski şehir merkezi) ve muhteşem kaleyi keşfediyoruz. Sonrasında Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva'ya geçiyoruz. Budva'da yapacağımız yürüyüş turunda, renkli gece hayatıyla ünlü olan bu bölgenin Stari Grad'ını ve tepeden muhteşem manzarasıyla göz kamaştıran St. Stefan adasını panoramik olarak görme fırsatı buluyoruz. Daha sonra İşkodra'ya doğru yol alırken Bar üzerinden geçiyoruz. Akşamı İşkodra'daki otelimize transfer oluyoruz ve geceleme İşkodra otelimizde gerçekleşiyor.Konaklama: 3* ve 4* Oteller
5. Gün: İŞKODRA - TİRAN - OHRİD

İŞKODRA - TİRAN - OHRİD

Otelimizde sabah kahvaltısını aldıktan sonra Ohrid'e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Arnavutluk'un başkenti Tiran olacak. Tiran'da Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binası, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Ardından Ohrid'e doğru hareket ediyoruz ve varışımızın ardından Struga'yı panoramik olarak gezmeye başlıyoruz. Otele varışımızla birlikte odalarımıza yerleşiyoruz ve geceleme Ohrid otelimizde gerçekleşiyor.Konaklama: 3* ve 4* Oteller
6. Gün: OHRİD

OHRİD

Otelimizde sabah kahvaltısını aldıktan sonra serbest zamanımız başlıyor. İsteyen misafirlerimiz için St. Naum - Resne - Manastır turu düzenleniyor. Bu turumuzda, Makedonya'nın en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Resne'ye gidiyoruz ve burada ünlü isimlerden Resne'li Niyazi'nin Sarayı'nı geziyoruz. Daha sonra Manastır (Bitola) kent gezimize geçiyoruz. Türk Çarşısı, Bedesten, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi gibi önemli noktaları ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Ohrid'e dönüyoruz ve şehir turuna çıkıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik turumuzda, St. Panteleymon Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta ve diğer önemli yerleri gezeceğiz. Turumuzun sonunda Ohrid'deki otelimize transfer oluyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz için Makedon Gecesi turu düzenleniyor. Bu turda yerel müzikler eşliğinde Balkan mutfağının lezzetlerini deneyimleyecek ve unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer oluyoruz ve geceleme Ohrid otelimizde gerçekleşiyor..


Makedon Gecesi:40 €
St. Naum - Resne - Manastır Turu (Öğle Yemekli) : 60 €Konaklama: 3* ve 4* Oteller
7. Gün: OHRİD - GOSTİVAR - KALKANDELEN - ÜSKÜP

OHRİD - GOSTİVAR - KALKANDELEN - ÜSKÜP

Otelimizde sabah kahvaltısını aldıktan sonra özel otobüslerimizle Üsküp'e hareket ediyoruz. Gostivar üzerinden Kalkandelen'e doğru yol alıyoruz. Kalkandelen, Makedonya'nın kuzeybatısında Polog bölgesinde bulunan bir şehirdir. Şar Dağı'nın eteklerinde ve Pena Nehri kenarında konumlanmıştır. Üsküp ve Manastır'dan sonra ülkenin üçüncü büyük şehridir. Kalkandelen, 14. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır ve bu dönemde ticaret, yapılaşma ve dinî yapılar açısından önemli değişiklikler yaşamıştır. Osmanlı egemenliği altında Müslüman nüfus artmış ve birçok cami, mescit ve dinî yapı inşa edilmiştir. Bu dönemde Kalkandelen önemli bir ticaret merkezi haline gelmiş, tarım ve zanaat da gelişmiştir. 1991 yılında Makedonya'nın bağımsızlığını ilan etmesiyle Kalkandelen, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nde bugünkü konumuna gelmiştir.
Kalkandelen'de gezilecek yerler arasında Leşok Manastırı, tarihi taş köprü ve renkli süslemeleriyle ünlü Alaca Camii bulunmaktadır. Ardından Üsküp'e hareket ediyoruz ve şehir turuna başlıyoruz. Üsküp, ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olup, göreceğimiz yerler arasında Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı ve Taş Köprü yer almaktadır. Vardar Nehri'nin kıyısından ve nehrin diğer tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini de gözlemleyerek yürüyoruz. Makedonya Meydanı, Osmanlı Köprüsü ve Davut Paşa Hamamı gibi önemli noktaları dışarıdan görme fırsatı buluyoruz.
Daha sonra Türk Çarşısı'na geçiyor ve tarihi eserleri keşfetmeye başlıyoruz. Sulu Han, günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan, tarihi bir yapıdır. Üsküp'te Osmanlı döneminde inşa edilen 17 han binasından günümüze 3 tanesi kalmıştır. Kurşunlu Han ve Kapan Hanı'nı görüyoruz. Ayrıca Üsküp'ün sembol eserlerinden biri olan 16. yüzyılda inşa edilen Saat Kulesi ve Sultan Murat Camii'ni ziyaret ediyoruz. Türk Çarşısı'nda serbest zaman verilerek alışveriş yapma imkanı da sunulmaktadır.
Turumuzun sonunda otelimize transfer oluyoruz ve odalara yerleşiyoruz. Geceleme Üsküp otelimizde gerçekleşecektir.Konaklama: 3* veya 4* Oteller
8. Gün: ÜSKÜP - İSTANBUL

ÜSKÜP - İSTANBUL

Otelde sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman veriliyor. Dileyen misafirler, alternatif olarak düzenlenecek olan Prizren turuna katılabilirler. Prizren, Kosova'nın kuzeyinde bulunan bir şehirdir ve Türk azınlığının önemli bir yerleşim yeridir. Daracık sokakları, tarihi evleri ve doğal güzellikleriyle ünlü olan bu şehri gezip keşfedebilirsiniz. Prizren turunun ardından Üsküp'e hareket ediyoruz. Üsküp'e varışımızın ardından rehberinizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer gerçekleştirilir. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Havayolları TK1006 seferiyle saat 20:20'de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 35 dakikalık bir uçuşun ardından yerel saatle 22:55'te İstanbul Havalimanı'na varış yapılır ve Wow Tur hizmetleri sona erer.


Prizren Turu: 35 €Konaklama: ÜSKÜP - İSTANBUL

EK BİLGİLER

KAYIT ESNASINDA 3 ALTERNATİF TUR

%37 İNDİRİMLİ

135 € yerine, sadece 85 €

1 St. Naum-Resne-Manastır Turu (öğle yemekli) 60 €

2 Zemun - Sava - Tuna (öğle yemekli) gemi Turu 40 €

3 Prizren Turu 35 €

Dubrovnik Turu, Makedon gecesi ile Boşnak gecesi alternatif tur paketine dahil değildir.

Tur öncesi kayıt esnasında bu paket dışında turlar seçilerek alınamaz.

OTELLER

4 * Oteller

BELGRAD :            4* MR.PRESIDENTHOTEL VB.

SARAYBOSNA :    4* BM INTERNATIONAL HOTEL VB.

TREBİNJE :           4* SL INDUSTRY HOTEL VB.

İŞKODRA :            4* LUANİ ARTE HOTEL VB.

OHRİD :                4* MİZO HOTEL VB.

ÜSKÜP :               4* KONTINANTEL HOTEL VB.
DAHİL OLANLAR:
İSTANBUL HAVALİMANI'NDAN TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE İSTANBUL - BELGRAD / ÜSKÜP - İSTANBUL UÇAK BİLETİ
4* OTELLERDE 7 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMASI
HAVALİMANI VERGİLERİ (150 €)
ZORUNLU SİGORTA (15€) (İPTAL VE DEĞİŞİKLİKTE
İPTAL İADESİ YOKTUR.)
ALAN / OTEL / ALAN TRANSFERLERİ
BELGRAD, SARAYBOSNA, TREBİNJE, İŞKODRA, OHRİD, ÜSKÜP, BUDVA, KOTOR, BLAGAJ, POÇİTEL, MOSTAR, GOSTİVAR, KALKANDELEN TURLARI
PROFESYONEL WOW TUR REHBERLİK HİZMETLERİ

HARİÇ OLANLAR:
YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA
HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 150 TL )
PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR
KİŞİSEL HARCAMALAR
ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5 € )
YEREL OTERİTELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGİLERİ GECELİK 3-4 EURO (SADECE GEREKLİ OLAN OTELLERDE PASAPORT İBRAZI İLE ŞAHSİ VERGİ MAKBUZU ALINARAK DİREKT OTELE ÖDENİR)
MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞLERİ
İÇ HAT BAĞLANTI ANKARA, İZMİR VE ANTALYA 70-100 €. / DİĞER ŞEHİRLER 100€ / KIBRIS 100 € KİŞİ BAŞIDIR.(TÜM ŞEHİRLERDE MÜSAİTLİĞE GÖRE FİYAT DEĞİŞEBİLİR.)
ERİS GARANTİSİ (ERKEN REZERVASYON İPTAL SİGORTASI)
(30 €) (İSTEĞE BAĞLI ve TUR HAREKET TARİHİNDEN 60 GÜN ÖNCESİNE KADAR ALINABİLİR.) (KAPPA TUR GÜVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKÂNI SUNAR. VİZE ÜCRETİ ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.)
30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 €)
COVİD-19 SİGORTASI (15 €)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#BLKN2023
LOKASYON:
Balkanlar (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali
İPTAL POLİTİKASI:
Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınİLETİŞİM

[email protected]
08503020969
Yeşilköy Mah. Atatürk Cad. EGS Business Park B2 Blok No:12 Kat:Zemin D.No:26
    Bakırköy
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.